
Covid-19: Kņudinoša sajūta kaklā, ar koronavīrusu inficējusies persona paziņu lokā vai skolā. Šobrīd jebkuram no mums nemitīgi ir jārēķinās ar inficēšanās iespēju. Tādēļ ātri vien var rasties nepieciešamība pēc testa. Ar koronavīrusu inficēto personu skaits saglabājas augstā līmenī. Tāpēc cilvēkos saglabājas nedrošība, vai viņi paši nevarētu būt inficējušies un tapēc inficēt citus. Nevienam no mums nav jādzīvo šādā neziņā, jo katrs var veikt ātro Covid-19 testu, lai pasargātu savus piederīgos, draugus un kolēģus.
Pandēmija mums ir iemācījusi: “Ātrie antigēna testi ļauj mums ātri un uzticami izolēt inficēšanās gadījumus. Tas ir būtiski, lai slimības izplatība nepalielinās un mēs kopīgi koronavīrusu noturētu grožos.”
HIV/AIDS: Neraugoties uz ievērojamo progresu HIV infekcijas ārstēšanas jomā, jaunu seropozitīvu gadījumu skaits joprojām saglabājas ārkārtīgi liels.
ASV CDC (The Centers for Disease Control and Prevention) iesaka veikt sākotnējo skrīningu gan ar 4., gan 3. paaudzes HIV testiem. Orientējoši laiks starp HIV incēšanās brīdi un iespējamību konstatēt HIV p24 antigēnu ir no 14 līdz 20 dienas, kam seko IgM (17 līdz 25 dienas pēc incēšanās) un IgG (28 līdz 48 dienas pēc incēšanās). Nenoskaidrots HIV statuss ir reāls drauds visai sabiedrībai un ik katra paša partenerattiecībām. Par minimālo mēŗķi ir jākļūst:
HIV tests katram vismaz 1x gadā, tā ir svarīgākā īzvēle inficēšanās un citu inficēšanas riska mazināšanai!